IPA95R450P7XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPA95R450P7XKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 950V 14A TO220, N-Channel 950 V 14A (Tc) 30W (Tc) Through Hole PG-TO220-FP
Цена
Теги
Image
files/IPA95R450P7XKSA1.jpg
Package / Case
TO-220-3 Full Pack
Supplier Device Package
PG-TO220-FP
REACH Status
REACH Unaffected
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
950 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
450mOhm @ 7.2A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 360µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
35 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1053 pF @ 400 V
FET Feature
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
CoolMOS™ P7
Package
Tube
Part Status
Active
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
14A (Tc)
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
SP001792306
Standard Package
50
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Base Product Number
IPA95R450
Power Dissipation (Max)
30W (Tc)