IPD70R1K4P7SAUMA1 Infineon Technologies
Артикул
IPD70R1K4P7SAUMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 700V 4A TO252-3, N-Channel 700 V 4A (Tc) 23W (Tc) Surface Mount PG-TO252-3
Цена
Теги
Image
files/IPD70R1K4P7SAUMA1.jpg
Other Names
IPD70R1K4P7SAUMA1TR,SP001491632,IPD70R1K4P7SAUMA1CT,IPD70R1K4P7SAUMA1DKR
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
23W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
700 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
4A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.4Ohm @ 700mA, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 40µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
4.7 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
158 pF @ 400 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
IPD70R1
Mounting Type
Surface Mount
Series
CoolMOS™ P7
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device Package
PG-TO252-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
3 (168 Hours)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
2,500
Vgs (Max)
±16V