IPI023NE7N3G Infineon Technologies
Артикул
IPI023NE7N3G
Бренд
Infineon Technologies
Описание
N-CHANNEL POWER MOSFET, N-Channel 75 V 120A (Tc) 300W (Tc) Through Hole PG-TO262-3
Цена
Теги
Image
files/IPI023NE7N3G.jpg
Supplier Device Package
PG-TO262-3
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
75 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
2.3mOhm @ 100A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.8V @ 273µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
206 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
14400 pF @ 37.5 V
FET Feature
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
Standard Package
1
Series
OptiMOS™
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-262-3 Long Leads, I?Pak, TO-262AA
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
2156-IPI023NE7N3G,IFEINFIPI023NE7N3G
Power Dissipation (Max)
300W (Tc)