IPI075N15N3GXKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPI075N15N3GXKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 150V 100A TO262-3, N-Channel 150 V 100A (Tc) 300W (Tc) Through Hole PG-TO262-3
Цена
Теги
Image
files/IPI075N15N3GXKSA1.jpg
Other Names
SP000680676,2156-IPI075N15N3GXKSA1,INFINFIPI075N15N3GXKSA1
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
300W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
150 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
7.5mOhm @ 100A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 270µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
93 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5470 pF @ 75 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
8V, 10V
Base Product Number
IPI075
Mounting Type
Through Hole
Series
OptiMOS™
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case
TO-262-3 Long Leads, I?Pak, TO-262AA
Supplier Device Package
PG-TO262-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
50
Vgs (Max)
±20V