IPP086N10N3GXKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPP086N10N3GXKSA1
Описание
MOSFET N-CH 100V 80A TO220-3, N-Channel 100 V 80A (Tc) 125W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
Image
files/IPP086N10N3GXKSA1.jpg
Other Names
IPP086N10N3 G,IPP086N10N3G,IPP086N10N3 G-ND,SP000680840
Power Dissipation (Max)
125W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
80A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
8.6mOhm @ 73A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 75µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
55 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3980 pF @ 50 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Base Product Number
IPP086
Series
OptiMOS™
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Vgs (Max)
±20V