IPP60R125C6XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPP60R125C6XKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 600V 30A TO220-3, N-Channel 600 V 30A (Tc) 219W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
Цена
Теги
Image
files/IPP60R125C6XKSA1.jpg
Package / Case
TO-220-3
Supplier Device Package
PG-TO220-3
REACH Status
REACH Unaffected
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
125mOhm @ 14.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 960µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
96 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2127 pF @ 100 V
FET Feature
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
CoolMOS™
Package
Tube
Part Status
Not For New Designs
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
30A (Tc)
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
IPP60R125C6-ND,IPP60R125C6,ROCINFIPP60R125C6XKSA1,SP000685844,2156-IPP60R125C6XKSA1
Standard Package
50
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Base Product Number
IPP60R125
Power Dissipation (Max)
219W (Tc)