IPP80R450P7XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPP80R450P7XKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 800V 11A TO220-3, N-Channel 800 V 11A (Tc) 73W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
Цена
Теги
Image
files/IPP80R450P7XKSA1.jpg
Other Names
2156-IPP80R450P7XKSA1,SP001422730,INFINFIPP80R450P7XKSA1
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
73W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
800 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
11A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
450mOhm @ 4.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 220µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
24 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
770 pF @ 500 V
FET Feature
Super Junction
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
IPP80R450
Mounting Type
Through Hole
Series
CoolMOS™
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
TO-220-3
Supplier Device Package
PG-TO220-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
50
Vgs (Max)
±20V