F3L400R12PT4PB26BOSA1 Infineon Technologies
Артикул
F3L400R12PT4PB26BOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 800A 20MW, IGBT Module - Full Bridge 1200 V 800 A 20 mW Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/F3L400R12PT4PB26BOSA1.jpg
Base Product Number
F3L400
Other Names
SP001060998,2156-F3L400R12PT4PB26BOSA1,INFINFF3L400R12PT4PB26BOSA1,F3L400R12PT4P_B26
Configuration
Full Bridge
Power - Max
20 mW
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
800 A
Input
Standard
IGBT Type
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @ 15V, 400A
NTC Thermistor
Yes
Current - Collector Cutoff (Max)
1 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
6
Series
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
25 nF @ 25 V