IRF135SA204 Infineon Technologies
Артикул
IRF135SA204
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 135V 160A D2PAK-7, N-Channel 135 V 160A (Tc) 500W (Tc) Surface Mount D2PAK-7
Цена
Теги
Image
files/IRF135SA204.jpg
Other Names
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
500W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
135 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
160A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
5.9mOhm @ 96A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
315 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
11690 pF @ 50 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
IRF135
Mounting Type
Surface Mount
Series
HEXFET®, StrongIRFET™
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case
TO-263-7, D?Pak (6 Leads + Tab) Variant
Supplier Device Package
D2PAK-7
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
800
Vgs (Max)
±20V