IRF200P223 Infineon Technologies
Артикул
IRF200P223
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 200V 100A TO247AC, N-Channel 200 V 100A (Tc) 313W (Tc) Through Hole TO-247AC
Цена
Теги
Image
files/IRF200P223.jpg
Other Names
SP001582440
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
313W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
200 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
11.5mOhm @ 60A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 270µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
102 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5094 pF @ 50 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
IRF200
Mounting Type
Through Hole
Series
StrongIRFET™
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case
TO-247-3
Supplier Device Package
TO-247AC
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
25
Vgs (Max)
±20V