IRFR24N15DPBF Infineon Technologies
Артикул
IRFR24N15DPBF
Описание
MOSFET N-CH 150V 24A DPAK, N-Channel 150 V 24A (Tc) 140W (Tc) Surface Mount D-Pak
Теги
Image
files/IRFR24N15DPBF.jpg
Supplier Device Package
D-Pak
REACH Status
REACH Unaffected
Drain to Source Voltage (Vdss)
150 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
95mOhm @ 14A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
45 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±30V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
890 pF @ 25 V
FET Feature
Package / Case
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Package
Tube
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
24A (Tc)
Other Names
*IRFR24N15DPBF,SP001564950
Standard Package
3,000
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Dissipation (Max)
140W (Tc)