IRGB14C40LPBF Infineon Technologies
Артикул
IRGB14C40LPBF
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT 430V 20A TO220AB, IGBT - 430 V 20 A 125 W Through Hole TO-220AB
Цена
Теги
Image
files/IRGB14C40LPBF.jpg
430 V
Current - Collector (Ic) (Max)
20 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.75V @ 5V, 14A
Power - Max
125 W
Switching Energy
Input Type
Logic
Gate Charge
27 nC
Td (on/off) @ 25°C
900ns/6µs
Supplier Device Package
TO-220AB
Package / Case
TO-220-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
Package
Tube
Part Status
Obsolete
EAR99
HTSUS
Other Names
*IRGB14C40LPBF,SP001547952
Standard Package
1,000
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)