IRGP20B60PDPBF Infineon Technologies
Артикул
IRGP20B60PDPBF
Описание
IGBT 600V 40A 220W TO247AC, IGBT NPT 600 V 40 A 220 W Through Hole TO-247AC
Цена
Теги
Image
files/IRGP20B60PDPBF.jpg
600 V
Current - Collector (Ic) (Max)
40 A
Current - Collector Pulsed (Icm)
80 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.8V @ 15V, 20A
Power - Max
220 W
Switching Energy
95µJ (on), 100µJ (off)
Gate Charge
68 nC
Td (on/off) @ 25°C
20ns/115ns
Test Condition
390V, 13A, 10Ohm, 15V
REACH Status
REACH Unaffected
Supplier Device Package
TO-247AC
Other Names
*IRGP20B60PDPBF,SP001548130
Standard Package
400
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)