SKW25N120FKSA1 Infineon Technologies
Артикул
SKW25N120FKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT 1200V 46A 313W TO247-3, IGBT NPT 1200 V 46 A 313 W Through Hole PG-TO247-3-1
Цена
Теги
Image
files/SKW25N120FKSA1.jpg
IGBT Type
NPT
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
46 A
Current - Collector Pulsed (Icm)
84 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
3.6V @ 15V, 25A
Power - Max
313 W
Switching Energy
3.7mJ
Input Type
Standard
Gate Charge
225 nC
Td (on/off) @ 25°C
45ns/730ns
Test Condition
800V, 25A, 22Ohm, 15V
REACH Status
REACH Unaffected
Supplier Device Package
PG-TO247-3-1
Package / Case
TO-247-3
Series
Package
Tube
Part Status
Last Time Buy
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
Standard Package
240
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)