SPW20N60C3FKSA1 Infineon Technologies
Артикул
SPW20N60C3FKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 650V 20.7A TO247-3, N-Channel 650 V 20.7A (Tc) 208W (Tc) Through Hole PG-TO247-3-1
Цена
Теги
Image
files/SPW20N60C3FKSA1.jpg
Package / Case
TO-247-3
Supplier Device Package
PG-TO247-3-1
REACH Status
REACH Unaffected
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
190mOhm @ 13.1A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.9V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
114 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2400 pF @ 25 V
FET Feature
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
CoolMOS™
Package
Tube
Part Status
Active
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
20.7A (Tc)