SKW30N60HS Infineon Technologies
Артикул
SKW30N60HS
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT, 41A, 600V, N-CHANNEL, IGBT NPT 600 V 41 A 250 W Through Hole PG-TO247-3-1
Цена
Теги
Series
Power - Max
250 W
Reverse Recovery Time (trr)
125 ns
Input Type
Standard
Current - Collector (Ic) (Max)
41 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Test Condition
400V, 30A, 11Ohm, 15V
IGBT Type
NPT
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
3.15V @ 15V, 30A
Current - Collector Pulsed (Icm)
112 A
Switching Energy
1.15mJ
Gate Charge
141 nC
Supplier Device Package
PG-TO247-3-1
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-247-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
2156-SKW30N60HS,INFINFSKW30N60HS
Standard Package
1
REACH Status
REACH Unaffected
Td (on/off) @ 25°C