SPP15N60C3 Infineon Technologies
Артикул
SPP15N60C3
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 600V 15A TO220-3-1, N-Channel 600 V 15A (Tc) 156W (Tc) Through Hole PG-TO220-3-1
Цена
Теги
Image
files/SPP15N60C3.jpg
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
15A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
280mOhm @ 9.4A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.9V @ 675µA
Vgs (Max)
±20V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
156W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
63 nC @ 10 V
REACH Status
REACH Unaffected
Supplier Device Package
PG-TO220-3-1
Package / Case
TO-220-3
Series
CoolMOS™
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
Other Names
INFINFSPP15N60C3,2156-SPP15N60C3
Standard Package
1
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1660 pF @ 25 V