SPP15P10PLHXKSA1 Infineon Technologies
Артикул
SPP15P10PLHXKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET P-CH 100V 15A TO220-3, P-Channel 100 V 15A (Tc) 128W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
Цена
Теги
Image
files/SPP15P10PLHXKSA1.jpg
Package / Case
TO-220-3
Supplier Device Package
PG-TO220-3
REACH Status
REACH Unaffected
FET Type
P-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
200mOhm @ 11.3A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 1.54mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
62 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1490 pF @ 25 V
FET Feature
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
SIPMOS®
Package
Tube
Part Status
Active
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
15A (Tc)
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
SPP15P10PL H,SPP15P10PLH,SP000683162,SPP15P10PL H-ND
Standard Package
50
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Base Product Number
SPP15P10
Power Dissipation (Max)
128W (Tc)