TT500N16KOFHPSA2 Infineon Technologies
Артикул
TT500N16KOFHPSA2
Бренд
Infineon Technologies
Описание
SCR MODULE 1.6KV 900A MODULE, SCR Module 1.6 kV 900 A Series Connection - All SCRs Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/TT500N16KOFHPSA2.jpg
REACH Status
REACH Unaffected
Structure
Series Connection - All SCRs
Number of SCRs, Diodes
2 SCRs
Voltage - Off State
1.6 kV
Current - On State (It (AV)) (Max)
500 A
Current - On State (It (RMS)) (Max)
900 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
2.2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
250 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
17000A @ 50Hz
Package / Case
Module
Base Product Number
TT500N16
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
Standard Package
2
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Hold (Ih) (Max)
300 mA