IRFB31N20DPBF International Rectifier
Артикул
IRFB31N20DPBF
Бренд
International Rectifier
Описание
MOSFET N-CH 200V 31A TO220AB, N-Channel 200 V 31A (Tc) 3.1W (Ta), 200W (Tc) Through Hole TO-220AB
Drain to Source Voltage (Vdss)
200 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
31A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
82mOhm @ 18A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
5.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
107 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±30V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2370 pF @ 25 V
Power Dissipation (Max)
3.1W (Ta), 200W (Tc)
Package
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-220-3
HTSUS
Other Names
2156-IRFB31N20DPBF,IFEIRFIRFB31N20DPBF
Standard Package
1
Supplier Device Package
TO-220AB
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V