IRGB30B60KPBF International Rectifier
Артикул
IRGB30B60KPBF
Бренд
International Rectifier
Описание
IGBT, 75A I(C), 600V V(BR)CES, N, IGBT NPT 600 V 78 A 370 W Through Hole TO-220AB
Цена
Теги
Image
files/IRGB30B60KPBF.jpg
Current - Collector (Ic) (Max)
78 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Test Condition
400V, 30A, 10Ohm, 15V
IGBT Type
NPT
Current - Collector Pulsed (Icm)
120 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.35V @ 15V, 30A
Switching Energy
350µJ (on), 825µJ (off)
Gate Charge
102 nC
Power - Max
370 W
Supplier Device Package
TO-220AB
Package / Case
TO-220-3
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
RoHS Status
Not applicable
Other Names
IFEIRFIRGB30B60KPBF,2156-IRGB30B60KPBF
Standard Package
1
Td (on/off) @ 25°C