IRLML0060TRPBF International Rectifier
Артикул
IRLML0060TRPBF
Бренд
International Rectifier
Описание
IRLML0060 - 20V-100V N-CHANNEL S, N-Channel 60 V 2.7A (Ta) 1.25W (Ta) Surface Mount Micro3™/SOT-23
Цена
Теги
Image
files/IRLML0060TRPBF.jpg
Power Dissipation (Max)
1.25W (Ta)
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
2.7A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
92mOhm @ 2.7A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 25µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
2.5 nC @ 4.5 V
Vgs (Max)
±16V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
290 pF @ 25 V
FET Feature
Supplier Device Package
Micro3™/SOT-23
Standard Package
1
Other Names
INFIRFIRLML0060TRPBF,2156-IRLML0060TRPBF
Series
HEXFET®
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V