FFA.0S.302.CLAC42 LEMO
Артикул
FFA.0S.302.CLAC42
Бренд
LEMO
Описание
CONN CIRC PLUG 2P GOLD SLDR CUP, 2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets and Male Pins Solder Cup
Цена
Теги
Connectors, Interconnects, Разъемы, соединители, Circular Connectors, Круглые разъемы
Image
files/FFA.0S.302.CLAC42.jpg
Primary Material
Metal
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Insert Material
Polyetheretherketone (PEEK)
Shielding
Shielded
Features
Backshell
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Silver
REACH Status
REACH Unaffected
Applications
Contact Finish Thickness - Mating
Contact Material
Brass, Bronze
Backshell Material, Plating
Brass, Chrome
Cable Opening
0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Voltage Rating
Current Rating (Amps)
10A