FFA.0S.304.CLAK52Z LEMO
Артикул
FFA.0S.304.CLAK52Z
Бренд
LEMO
Описание
CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP, 4 Position Circular Connector Plug, Female Sockets and Male Pins Solder Cup
Цена
Теги
Connectors, Interconnects, Разъемы, соединители, Circular Connectors, Круглые разъемы
Series
0S
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Backshell
Shielding
Shielded
Insert Material
Polyetheretherketone (PEEK)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Termination
Solder Cup
Primary Material
Metal
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Silver
Current Rating (Amps)
7A
Voltage Rating
Cable Opening
0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)