BTA30-800CW3G Littelfuse
Артикул
BTA30-800CW3G
Описание
TRIAC 800V 30A TO220AB, TRIAC Standard 800 V 30 A Through Hole TO-220AB
Теги
Image
files/BTA30-800CW3G.jpg
TO-220AB
REACH Status
REACH Unaffected
Voltage - Off State
800 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
30 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
35 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
300A @ 60Hz
Current - Hold (Ih) (Max)
50 mA
Base Product Number
BTA30
Part Status
Obsolete
Other Names
-BTA30-800CW3G,BTA30-800CW3GOS,BTA30-800CW3G-ND
Standard Package
50
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)