L6004F52 Littelfuse
Артикул
L6004F52
Бренд
Littelfuse
Описание
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO202, TRIAC Logic - Sensitive Gate 600 V 4 A Through Hole TO-202
Теги
Image
files/L6004F52.jpg
Supplier Device Package
TO-202
Configuration
Single
Voltage - Off State
600 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
5 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
33A, 40A
Current - Hold (Ih) (Max)
10 mA
Package / Case
TO-202 Long Tab
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C (TJ)