LSIC1MO170E0750 Littelfuse
Артикул
LSIC1MO170E0750
Бренд
Littelfuse
Описание
SICFET N-CH 1700V 750OHM TO247-3, N-Channel 1700 V 6.2A (Tc) 60W (Tc) Through Hole TO-247AD
Цена
Теги
Image
files/LSIC1MO170E0750.jpg
Technology
SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
1700 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
6.2A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
20V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1Ohm @ 2A, 20V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
13 nC @ 20 V
Vgs (Max)
+22V, -6V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
200 pF @ 1000 V
FET Feature
California Prop 65
Warning Information
Supplier Device Package
TO-247AD
Standard Package
30
Series
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-247-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
-1024-LSIC1MO170E0750,18-LSIC1MO170E0750
Power Dissipation (Max)
60W (Tc)