Q8016LH4 Littelfuse
Артикул
Q8016LH4
Бренд
Littelfuse
Описание
TRIAC ALTERNISTOR 800V 16A TO220, TRIAC Alternistor - Snubberless 800 V 16 A Through Hole TO-220 Isolated Tab
Теги
Image
files/Q8016LH4.jpg
Package / Case
TO-220-3 Isolated Tab
Supplier Device Package
TO-220 Isolated Tab
Configuration
Single
Voltage - Off State
800 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
16 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
35 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
167A, 200A
Current - Hold (Ih) (Max)
50 mA
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)