MAC12SNG Littelfuse
Артикул
MAC12SNG
Бренд
Littelfuse
Описание
TRIAC SENS GATE 800V 12A TO220AB, TRIAC Logic - Sensitive Gate 800 V 12 A Through Hole TO-220AB
Цена
Теги
Image
files/MAC12SNG.jpg
California Prop 65
Warning Information
Package / Case
TO-220-3
Supplier Device Package
TO-220AB
Configuration
Single
Voltage - Off State
800 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
12 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
5 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
90A @ 60Hz
Current - Hold (Ih) (Max)
10 mA
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Base Product Number
MAC12
Series
Package
Tube
Part Status
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
MAC12SNGOS,-MAC12SNG
Standard Package
1,000
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C (TJ)