MBR10100CT Littelfuse
Артикул
MBR10100CT
Бренд
Littelfuse
Описание
DIODE SCHOTTKY 100V 5A TO220AB, Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100 V 5A Through Hole TO-220-3
Цена
Теги
Image
files/MBR10100CT.jpg
Package / Case
TO-220-3
Supplier Device Package
TO-220AB
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
780 mV @ 3 A
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 mA @ 100 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
California Prop 65
Warning Information
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
MBR
Package
Tube
Part Status
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
-MBR10100CT,F7345
Standard Package
1,000
Mounting Type
Through Hole
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
5A