MD16110A-DKM2MM Littelfuse
Артикул
MD16110A-DKM2MM
Бренд
Littelfuse
Описание
DIODE MODULE GP 1600V 110A A3, Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 1600 V 110A Chassis Mount A-3 Module
Цена
Теги
Image
files/MD16110A-DKM2MM.jpg
Package / Case
A-3 Module
Supplier Device Package
A3
Diode Type
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.6 V @ 350 A
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 1600 V
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
California Prop 65
Warning Information
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
-MD16110A-DKM2MM,F6461
Standard Package
200
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
110A