MG12300WB-BN2MM Littelfuse
Артикул
MG12300WB-BN2MM
Бренд
Littelfuse
Описание
IGBT MODULE 1200V 500A 1400W WB, IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 1200 V 500 A 1400 W Chassis Mount WB
Теги
Image
files/MG12300WB-BN2MM.jpg
Supplier Device Package
WB
IGBT Type
Trench Field Stop
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
500 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.7V @ 15V, 300A (Typ)
Power - Max
1400 W
Configuration
Half Bridge
Current - Collector Cutoff (Max)
1 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce
21 nF @ 25 V
Input
Standard
Package / Case
Module
California Prop 65
Warning Information
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
Package
Bulk
Part Status
Obsolete
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
F6487,-MG12300WB-BN2MM
Standard Package
60
Mounting Type
Chassis Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)