Q2012LH5 Littelfuse
Артикул
Q2012LH5
Бренд
Littelfuse
Описание
TRIAC ALTERNISTOR 200V 12A TO220, TRIAC Alternistor - Snubberless 200 V 12 A Through Hole TO-220 Isolated Tab
Теги
Image
files/Q2012LH5.jpg
Supplier Device Package
TO-220 Isolated Tab
Configuration
Single
Voltage - Off State
200 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
12 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
110A, 120A
Current - Hold (Ih) (Max)
50 mA
Package / Case
TO-220-3 Isolated Tab
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)