Q6016LH2 Littelfuse
Артикул
Q6016LH2
Описание
TRIAC ALTERNISTOR 600V 16A TO220, TRIAC Alternistor - Snubberless 600 V 16 A Through Hole TO-220 Isolated Tab
Теги
Image
files/Q6016LH2.jpg
Voltage - Off State
600 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
16 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
10 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
167A, 200A
Current - Hold (Ih) (Max)
15 mA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)