Q8008DH4 Littelfuse
Артикул
Q8008DH4
Описание
TRIAC ALTERNISTOR 800V 8A TO252, TRIAC Alternistor - Snubberless 800 V 8 A Surface Mount TO-252, (D-Pak)
Теги
Image
files/Q8008DH4.jpg
Package / Case
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device Package
TO-252, (D-Pak)
Voltage - Off State
800 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
8 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
35 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
80A, 85A
Current - Hold (Ih) (Max)
35 mA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)