Q8012RH5TP Littelfuse
Артикул
Q8012RH5TP
Бренд
Littelfuse
Описание
ALTNSTR 800V 12A 50-50-50 MA TO2, TRIAC Alternistor - Snubberless 800 V 12 A Through Hole TO-220AB
Цена
Теги
Image
files/Q8012RH5TP.jpg
Package / Case
TO-220-3
Supplier Device Package
TO-220AB
Configuration
Single
Voltage - Off State
800 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
12 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
110A, 120A
Current - Hold (Ih) (Max)
50 mA
California Prop 65
Warning Information
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)