S8015L56 Littelfuse
Артикул
S8015L56
Бренд
Littelfuse
Описание
SCR 800V 15A TO220, SCR 800 V 15 A Standard Recovery Through Hole TO-220 Isolated Tab
Теги
Image
files/S8015L56.jpg
Supplier Device Package
TO-220 Isolated Tab
Voltage - Off State
800 V
Current - On State (It (AV)) (Max)
9.5 A
Current - On State (It (RMS)) (Max)
15 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
30 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
188A, 225A
Current - Hold (Ih) (Max)
40 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max)
1.6 V
Current - Off State (Max)
20 µA
Package / Case
TO-220-3 Isolated Tab, Formed Leads
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
Package
Bulk
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
-S8015L56,F6832,S8015L56-ND
Standard Package
500
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C