BSN20BKR Nexperia
Артикул
BSN20BKR
Бренд
Nexperia
Описание
MOSFET N-CH 60V 265MA TO236AB, N-Channel 60 V 265mA (Ta) 310mW (Ta) Surface Mount TO-236AB
Цена
Теги
Image
files/BSN20BKR.jpg
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
265mA (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
2.8Ohm @ 200mA, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
1.4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
0.49 nC @ 4.5 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
20.2 pF @ 30 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
310mW (Ta)