BUK7Y98-80EX Nexperia
Артикул
BUK7Y98-80EX
Описание
MOSFET N-CH 80V 12.3A LFPAK56, N-Channel 80 V 12.3A (Tc) 37W (Tc) Surface Mount LFPAK56, Power-SO8
Image
files/BUK7Y98-80EX.jpg
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
80 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
12.3A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
98mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
8.5 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
498 pF @ 25 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
37W (Tc)