BZT52-C6V8X Nexperia
Артикул
BZT52-C6V8X
Бренд
Nexperia
Описание
ZENER DIODE, Zener Diode 6.8 V 350 mW ±5.9% Surface Mount SOD-123
Цена
Теги
Image
files/BZT52-C6V8X.jpg
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
6.8 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tolerance
±5.9%
Power - Max
350 mW
Supplier Device Package
SOD-123
Package / Case
SOD-123
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Standard Package
1
Other Names
2156-BZT52-C6V8X-1727
REACH Status
REACH Unaffected
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Vendor Undefined
Part Status
Active
Package
Bulk
Series
Automotive, AEC-Q101
Impedance (Max) (Zzt)
8 Ohms