BZX84-B10,215 Nexperia
Артикул
BZX84-B10,215
Бренд
Nexperia
Описание
DIODE ZENER 10V 250MW TO236AB, Zener Diode 10 V 250 mW ±2% Surface Mount TO-236AB
Цена
Теги
Image
files/BZX84-B10215.jpg
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Other Names
Supplier Device Package
TO-236AB
Power - Max
250 mW
REACH Status
REACH Unaffected
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
10 V
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 7 V
Base Product Number
BZX84-B10
Standard Package
3,000
Series
Automotive, AEC-Q101
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Tolerance
±2%
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
ECCN
EAR99
HTSUS
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA