BZV55-C3V9,115 Nexperia
Артикул
BZV55-C3V9,115
Бренд
Nexperia
Описание
DIODE ZENER 3.9V 500MW LLDS, Zener Diode 3.9 V 500 mW ±5% Surface Mount LLDS; MiniMelf
Цена
Теги
Image
files/BZV55-C3V9115.jpg
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Other Names
Supplier Device Package
LLDS; MiniMelf
Power - Max
500 mW
REACH Status
REACH Unaffected
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
3.9 V
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V
Base Product Number
BZV55-C3V9
Standard Package
2,500
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
ECCN
EAR99
HTSUS
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA