BZV55-C5V1,135 Nexperia
Артикул
BZV55-C5V1,135
Описание
DIODE ZENER 5.1V 500MW LLDS, Zener Diode 5.1 V 500 mW ±5% Surface Mount LLDS; MiniMelf
Image
files/BZV55-C5V1135.jpg
Power - Max
500 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
5.1 V
Impedance (Max) (Zzt)
60 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 2 V
Base Product Number
BZV55-C5V1
Standard Package
10,000
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA