BZV55-C8V2,135 Nexperia
Артикул
BZV55-C8V2,135
Описание
DIODE ZENER 8.2V 500MW LLDS, Zener Diode 8.2 V 500 mW ±5% Surface Mount LLDS; MiniMelf
Image
files/BZV55-C8V2135.jpg
Other Names
BZV55-C8V2 /T3-ND,BZV55-C8V2 /T3,933699500135
Power - Max
500 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
8.2 V
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
700 nA @ 5 V
Base Product Number
BZV55-C8V2
Standard Package
10,000
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA