BZX79-C33,143 Nexperia
Артикул
BZX79-C33,143
Описание
DIODE ZENER 33V 400MW ALF2, Zener Diode 33 V 400 mW ±5% Through Hole ALF2
Image
files/BZX79-C33143.jpg
Other Names
933117910143,2156-BZX79-C33,143,NEXNXPBZX79-C33,143,2156-BZX79-C33,143-NEX
Power - Max
400 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
33 V
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 700 mV
Base Product Number
BZX79-C33
Standard Package
5,000
Series
Package
Tape & Box (TB)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA