BZX79-C12,143 Nexperia
Артикул
BZX79-C12,143
Описание
BZX79 SERIES - VOLTAGE REGULATOR, Zener Diode 12 V 400 mW ±5% Through Hole ALF2
Image
files/BZX79-C12143.jpg
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
12 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tolerance
±5%
Power - Max
400 mW
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Standard Package
1
Other Names
2156-BZX79-C12,143-1727
REACH Status
Vendor Undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Vendor Undefined
Package
Bulk
Series
Impedance (Max) (Zzt)
25 Ohms