PMEG10020AELRX Nexperia
Артикул
PMEG10020AELRX
Бренд
Nexperia
Описание
DIODE SCHOTTKY 100V 2A SOD123W, Diode Schottky 100 V 2A Surface Mount SOD-123W
Цена
Теги
Image
files/PMEG10020AELRX.jpg
Supplier Device Package
SOD-123W
REACH Status
REACH Unaffected
Current - Reverse Leakage @ Vr
300 nA @ 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
770 mV @ 2 A
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
5 ns
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io)
2A