BZX79-C36,133 Nexperia
Артикул
BZX79-C36,133
Описание
DIODE ZENER 36V 400MW ALF2, Zener Diode 36 V 400 mW ±5% Through Hole ALF2
Image
files/BZX79-C36133.jpg
Other Names
BZX79-C36 AMO-ND,933117920133,BZX79-C36 AMO
Power - Max
400 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
36 V
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 25.2 V
Base Product Number
BZX79-C36
Standard Package
10,000
Series
Package
Tape & Box (TB)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA