BZX79-C3V3,133 Nexperia
Артикул
BZX79-C3V3,133
Описание
DIODE ZENER 3.3V 400MW ALF2, Zener Diode 3.3 V 400 mW ±5% Through Hole ALF2
Image
files/BZX79-C3V3133.jpg
Power - Max
400 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
3.3 V
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Base Product Number
BZX79-C3V3
Standard Package
10,000
Series
Package
Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA