BZX79-C5V1,113 Nexperia
Артикул
BZX79-C5V1,113
Бренд
Nexperia
Описание
DIODE ZENER 5.1V 400MW ALF2, Zener Diode 5.1 V 400 mW ±5% Through Hole ALF2
Цена
Теги
Image
files/BZX79-C5V1113.jpg
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Other Names
Supplier Device Package
ALF2
Power - Max
400 mW
REACH Status
REACH Unaffected
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
5.1 V
Impedance (Max) (Zzt)
60 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 2 V
Base Product Number
BZX79-C5V1
Standard Package
10,000
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
DO-204AH, DO-35, Axial
ECCN
EAR99
HTSUS
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA